Boyasız Göçük Düzeltme

Göçük Düzeltme İşlemi, dış darbeler sonucunda araç kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zarar görmediği, kaporta göçüklerini özel aletlerle, aracın orijinalliği korunacak şekilde ve herhangi bir boyama işlemi yapmadan düzelterek eski haline getirmesi işlemidir.

Boyasız Düzeltme Tekniği sayesinde aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz.

Boyasız Düzeltme işleminden tatminkar bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki saçın uzamamış, boyanın zarar görmemiş, hasarlı panelin daha önce boyanmamış olması ve araç saç aksamında folyo kaplama veya boya koruma filminin bulunmaması gerekir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel çubuklar ile ulaşılır ve göçük bölge dışa doğru masaj yöntemi ile düzeltilir. Ulaşılamayan veya arkası kapalı olan (kapı direkleri, marşpiyel gibi) bölgelerdeki kaporta göçükleri Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme tekniği ile giderilemezler. Bu tür durumlarda tamirin “Boya Hasarlı Kaporta Düzeltme” ve “Boya Onarımı” yöntemleriyle yapılması gerekir.

“5 cm çapa kadar” şeklinde belirtilen ölçü limiti, anlaşmalı sigorta şirketine göre değişkenlik gösterebilir.

BURAYA DİKKAT..!

Boyasız Göçük Düzeltme İşlemi öncesinde, sosyal medyada kullanılan “vakumlama” “sıcak su ile düzeltme” “arkadan itme” gibi bilinçsiz yöntemlerle denemeler yapılması, düzeltme başarısını negatif yönde etkilemektedir.

İletişim

Keşfet

mini onarım ekibi

Copyright © 2008 Birden Grup. Tüm hakları saklıdır.